اگر حدوداً ۱۰ سال قبل به بازار نورپردازی اداری سری می‌زدید، لامپ FPL و چراغ‌های مربوط به آن تنها گزینه موجود در بازار بود. در سال‌های اخیر رفته‌رفته این لامپ جای خود را به LED داده و در حال حذف شدن از بازار روشنایی می‌باشد. البته همچنان به دلیل قیمت کمتر، هنوز بسیاری از سازندگان به لامپ FPL اقبال نشان می‌دهند ولی استفاده‌کنندگان نهایی به دلایل مختلف در حال جایگزین کردن آن‌ها با انواع چراغ‌های LED هستند. پاره‌ای از دلایل برتری LED در زیر ذکر شده است.

زیبایی

به دلیل انعطاف‌پذیری و تنوع ظاهری پکیج‌های LED شکل چراغ‌ها متنوع و گسترده است و بسته به تیپ طراحی معماری، شکل ظاهری و پخش نور چراغ‌های متنوعی در دسترس هستند. یکی از پرمصرف‌ترین انواع چراغ در این زمینه پنل‌های ۶۰ در ۶۰ سانتیمتر هستند و در سبک معماری مربعی که از اشکال متعامد استفاده می‌کند حس مستحکم و امروزی را القاء می‌کند مانند تصویر فوق.

کیفیت نور

در زمان خرید به معیارهای مشخص شده بر روی جعبه دقت نمایید. در زیر نور LED‌های با کیفیت، رنگ‌ها با وضوح بیشتر به نمایش در می‌آیند و هر آنچه در زیر این نور قرار گرفته، جذاب‌تر و واقعی‌تر به نظر می‌آید. شما در هر زمینه‌ای که فعالیت داشته باشید، علاقمند هستید که مشتری شما محصول و خدمات شما را در بهترین حالت ببیند؛ همچنین کارمندان شما در این نور بهره‌وری بیشتری خواهند داشت.