دف نوازی مجالس سرخرود

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • شناسه تبلیغ: 13877

  • تاریخ ارسال: 2023/02/22

  • شرایط: بدون استفاده

  • موقعیت مکانی : مازندران

  • شهر: سرخرود

  • بازدیدها: 5

  • وب سایت: نیاز شمال

توضیحات آگهی

دف نوازی مجالس سرخرود | دف نوازی مجالس عروسی سرخرود | دف نوازی مجالس حنا بندان | دف نوازی مجالس عقد کنان | دف نوازی مجالس نامزدی | دف نوازی مجالس

گروه دف نوازان پریا معتبرترین و حرفه ای ترین گروه برای اجرای دف انواع مراسمات در استان مازندران می باشد . تیم ما با سابقه ی کاری چند ساله همواره در تلاش بوده که دف نوازی گروه ما زیباترین موزیک مجالس شما گردد و شبی رویایی و خاطر انگیز برای شما به ارمغان بیاورد . مناسب ترین قیمت با اجرای حرفه ای و متنوه را با ما تجربه خواهید کرد .اجرای دف نوازی مفرح و شاد تک خوانی – هک خوانی – نوازندگی – در جشن عروسی – عقد – بله برون حنا بندان تولد مولودی خوانی در مدارس و عیره …

دف نوازی مجالس سرخرود

کلیه اجرا ها با لباسی بومی محلی مازندرانی اجرا خواهد شد

جهت رزرو وقت با ما از طریق شماره مندرج در آگهی در ارتباط باشید .

09931557516 اسدی

دف نوازی مجالس سرخرود

گروه د فنوازی پریا با سابقه درخشان جهت مراسمات مختلف : اعم از کلیه مجالس ، مراسم عروسی ، مولودی ، عقد ، ازدواج ، باغ تالار، تولد، دورهمی ، حنابندون، نامزدی، سوپرایز و … در سراسر مازندران

با گروه دف نوازان پریا لحظات خاص و به یاد ماندنی را خلق کنید و با تیمی حرفه ای و با تجربه مراسم خود را به یاد ماندنی کنید. ما بهترین و شاد ترین لحظه را برای شما می آفرینیم.

دف نوازی مجالس سرخرود

 دف

موسیقی دف را میتوان از آن جمله هنرهایی دانست که میتواند بیشترین تاثیر را در روح آدمی بگذارد .این تاثیر به قدری زیاد است که برخی موسیقی را علم روح می دانند .و در میان تمام موسیقی های دنیا ،موسیقی ایرانی بخصوص ساز دف تاثیر بسیار بالایی را در نوازش روح داشته است.

موسیقی عرفانی پس از پا گذاشتن سازهای آیینی به عرصه موسیقی به وجود آمده است ،که از ارکان اصلی آن میتوان به ساز دف اشاره کرد. دف در دین اسلام از جایگاه ارزنده ای برخوردار است به گونه ای که آمده است :در زمان ورود رسول اکرم (ص) به مکه با ساز دف از ایشان استقبال شده است.به گفته مولانا شاعر برجسته ایران دف سازی روح نواز است. مولانا معتقد بود که دف روح و جان آدمی را با عرفان حقیقی که همان معنویت حق تعالی میباشد، پیوند می زند.

دف نوازی مجالس سرخرود

سرخ رود یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر مرکز بخش سرخ‌رود شهرستان محمودآباد است. این شهر در ۶ کیلومتری غرب فریدون‌کنار و پانزده کیلومتری شرق محمودآباد در کنار دریای خزر و در انتهای مسیر رودخانهٔ هراز به دریای خزر قرار دارد.

تاریخچه[ویرایش]

در مورد وجه تسمیه و علت نامگذاری سرخرود به این نام نظرات مختلفی وجود دارد. یکی از این نظرات که از سفرنامه مسیو بهلر در زمان ناصرالدین‌شاه آمده‌است. علت نامگذاری این شهر را نام رودی می‌داند که از شمال کوه دماوند سرچشمه می‌گرفته‌است. این رودخانه همان هراز می‌باشد که از قسمت غربی شهر عبور می‌کند و به دلیل طغیانی بودن رودخانه هراز و سایش بستر مارنی ولسی رودخانه منجر به گل آلود شدن رودخانه در پایین دست شده و رنگ متمایل به سرخ می‌گرفته‌است که به مرور زمان بعنوان نشانه ای برای ساکنین این سامان درآمده و ساکنین جناحین این رودخانه را سرخرود می‌نامیده‌اند.

دف نوازی مجالس سرخرود

شاه در باب سرخ رود در این سفرنامه می‌گوید، هراز و سرخه رود و ملاکلا هر سه یک سرچشمه دارند که سرچشمه آنها از طرف شمال کوه دماوند است و چند فرسخ از آنجا گذشته منقسم به سه قسمت می‌شود یکی به طرف محمودآباد می‌رود و داخل دریا می‌شود و می‌نامند او را هراز و دیگری به طرف آمل می‌رود و و از آمل و سپس از یک فرسخ و نیم از آن شهر گذشته دوباره دو شاخه می‌شود و می‌ریزند به دریا و موسومند به سرخه رود و ملاکلا و دو فرسخ از فری کنار گذشته به مشهد سر می‌رسند و امتداد راه به طرف شمال به شرق و مشرق است. در گذشته این شهر استقرار در منطقه ساحلی تبادلات و ارتباط دریایی این سامان را با شهرهای قفقاز نظیر بادکوبه، باکو و غیره را فراهم می‌کرده‌است.

پیشنهادها

آمار پیشنهاد : 0  پیشنهاد این تبلیغ

شما هم پیشنهاد دهید

برای پیشنهاد دادن باید وارد سایت شوید *

قیمت

classiera loader

دیدگاه

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های موردنیاز مشخص شده اند. *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید