مدرسه فوتبال در کرمان

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • شناسه تبلیغ: 5444

  • تاریخ ارسال: 2022/11/22

  • شرایط: بدون استفاده

  • موقعیت مکانی : کرمان

  • شهر: رفسنجان

  • بازدیدها: 24

توضیحات آگهی

مدرسه فوتبال در کرمان

مدرسه فوتبال در کرمان | ثبت نام مدرسه فوتبال در کرمان | آموزش مدرسه فوتبال کرمان | آکادمی مدرسه فوتبال کرمان | استعداد یابی مدرسه فوتبال کرمان | مدرسه فوتبال کرمان باشگاه ورزشی آینده سازان کرمان

باشگاه فوتبال اينده سازان كرمان

اموزش حرفه اي فوتبال در تمام سنين
ادرس دفتر چهارراه كاظمي پاساژ سجاد طبقا اول واحد ٢٢٢

محل تمرين خيابان ميرزااقاخان زمين چمن استانداري (ارتش)
تلفن تماس
٠٩١٩٤٠٦٧٩٧٣حميد ارچنگي
٠٩١٣٣٤١٥٧٢٠مصطفي جبالبارزي

مدرسه فوتبال کرمان

اولویت های رده 6 تا 8 سال در مدارس فوتبال چیست؟

همانگونه که همگی شما به خوبی میدانید ، نخستین سن جهت ورود بچه ها به اجتماعاتی بزرگتر از اعضای خانواده و محله ، سن 5 سالگی به بالاست که عمدتا از پیش دبستانی ، مدارس فوتبال و سایر کلاس های آموزشی شروع شده و در حدود 7 سالگی به دبستان ختم می شود که خود آغازگر تحولاتی شگرف از نظر شخصیتی و روحی در بچه ها خواهد بود . (( بحث مورد نظر ما در اینجا مدارس فوتبال است )) .

به گزارش فرتاک ورزشی، بنا بدلایل علمی متعددی ، توصیه می شود اولین سن ورود بچه ها به مدارس فوتبال ،  6 سالگی باشد و قطعا اولین رده نیز ، 6 تا 8 سال خواهد بود . البته برای 1 مربی ، این رده سخت ترین مقطع ممکنه است . معمولا اکثر مربیانی که در مدارس فوتبال در رده های زیر 14 سال فعالیت می کنند ، براحتی زیر بار مسولیت این رده نرفته و ترجیح میدهند رده های 8 تا 10 سال ، خصوصا 10 تا 12 ساله ها را تمرین دهند . دلایل این امر به قرار ذیل است  :

1 . اختلاف سنی مربی با این رده بیشترین مقدار ممکنه است .

2 . بچه ها از دنیایی کاملا کودکانه وارد این مرحله شده اند . در حقیقت به تازگی از سن خردسالی خارج شده و پای بدین مرحله جدید که ابتدای دوران کودکی آنهاست نهاده اند .

3 . نسبت به اکثر مسائل پیرامون ، قانون پذیری و سایر مسائل اجتماعی درک شفافی ندارند .

4 . تجربه برخورد ، رفتار کردن  و آموختن جز از پدر و مادر را نداشته و یاد گرفته اند فقط از والدین حرفشنوی داشته باشند .

5 . هدفشان از فوتبال ، فقط بازی و تفریح است و زیاد فرقی بحالشان ندارد که فوتبال باشد یا ورزشی دیگر  .

6 . طاقت دوری از پدر و مادر برایشان سخت بوده و به همین خاطر مرتبا اطراف چمن را نگریسته تا مبادا والدینشان از آنان دور شوند .

7 . عمدتا در کارهای ابتدایی مثل بستن بند کفش ، پوشیدن کفش ، پیراهن ، شورت ورزشی و حتی دستشویی رفتن و….دچار مشکل اند و نیاز به کمک بزرگترها دارند .

8 . بعضا مربی را در جایگاه مربی ندانسته و با عناوینی همچون عمو ، آقا ، آقا مربی و…صدایش می زنند .

9 . دارای پیچیدگی های روحی ، فیزیکی و حرکتی عجیبی بوده و هنگام ناتوانی در اجرای خواسته مربی بعضا گریه می کنند .

10 . دارای روحیه ای بسیار حساس بوده ، همه چیز چمن و مدرسه فوتبال برایشان تازگی داشته و تمرکزشان بیشتر صرف تطابق با محیط اطراف میشود . خصوصا اگر صدای رعد و برق ، صدای بلند ترمز 1 ماشین یا دعوایی در گوشه ای از زمین رخ داده یا سایر مسائلی که کمتر تجربه نموده اند را ببینند .

11 . ممکن است اگر در ابتدا یا زیر سن 6 سالگی باشند ، بیشتر متمایل به برداشتن توپ با دست باشند تا بازی با پا .

12 . تمایل کمی به حضور در بازی دارند . بخاطر همین از 10 نفر موجود در یک بازی 5*5 ، حدودا 2 یا 3 نفرشان فقط نظاره گرند . اما این بدان معنی نیست که از بازی نکردن خویش یا فعالیت دیگران ناراحتند ، بلکه دلیلش این است که به درک صحیحی از بازی نرسیده یا در حال یادگیری اند .

***دلایل متعدد دیگری وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است .

پس با توجه بدلایل بالا ، (( اولویت اصلی در این رده فقط و فقط بازی است )) و میبایست حداقل 80% از زمان 1.5 یا 2 ساعته تمرین گروهی ، صرف بازی شده و تا حد امکان از تمرین صرف نظر شود . مربیان مجازند تنها تمریناتی که در حد آشنایی با توپ ، آنهم به تعداد 1 یا 2 تمرین و بمدت حداکثر 8 دقیقه باشد را در دستور کار قرار دهند که میبایست شامل : (( تمرینات لمس توپ یا نهایتا حمل توپ )) شود . البته اگر این شاگردان اولین حضورشان را در مدرسه فوتبال تجربه می کنند ، بهتر است مربی در 2 یا 3 جلسه ابتدایی ، همین تمرینات را نیز انجام نداده و این جلسات را صرف برقراری ارتباط ، آشنایی با شاگردان و آماده سازی آنان جهت جلسه سوم به بعد نماید . خود به خود 10% زمان تمرین نیز ، صرف آب خوردن بچه ها ، برقراری نظم و انضباط و سایر مسائل دیگر می شود .

مربی این رده میبایست از علم روانشناسی ، تجربه ای بالا و صبر و حوصله ای پایان ناپذیر برخوردار باشد .

پس از 2 یا 3 ماه یا بعبارتی 1 ترم که از حضور آن بچه در مدرسه فوتبال گذاشت ، کم کم می توان با قوانین بیشتری آشنایش نمود و حتی میبایست کمی دیسیپلین و جدیت بیشتری از شما ببیند . در این شرایط لمس توپ کم و کمتر شده ، جای خود را به حمل توپ داده و تدریجا تمرینات پایه ای کوردی نیشن در برنامه گنجانده می شود .

پیشنهادها

آمار پیشنهاد : 0  پیشنهاد این تبلیغ

شما هم پیشنهاد دهید

برای پیشنهاد دادن باید وارد سایت شوید *

قیمت

classiera loader

دیدگاه

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های موردنیاز مشخص شده اند. *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید