نما سیمان شسته در آمل

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • شناسه تبلیغ: 12521

  • تاریخ ارسال: 2023/02/05

  • شرایط: بدون استفاده

  • موقعیت مکانی : مازندران

  • شهر: آمل

  • بازدیدها: 21

توضیحات آگهی

نما سیمان شسته در آمل

نما سیمان شسته در آمل | نمای سیمان شسته ساختمان در آمل | نما سیمان شسته آمل رنگی | نمای سیمان شسته آمل رومی | نما با سیمان شسته آمل | نما سیمان شسته آمل نما ساختمان | سیمان شسته نما چیست؟ | نما سیمان شسته آمل در مازندران | نمونه طرحهای نما سیمان شسته آمل | پیمانکار نما سیمان شسته آمل | استادکار نما سیمان شسته آمل

جهت هماهنگی و استعلام قیمت با شماره ( 09391218582) خانم عباسی تماس بگیرید

نما سیمان شسته آمل
مزایا ی نمای شسته  :
–    طول عمر بالا نسبت به بعضی ازمتریالها مورد استفاده در نمای ساختمان
–    خطرات کمتر نسبت به نمای سنگ
–    زیبای خاص و طبیعی نمای سیمان شسته با  رنگ های طبیعی
–    مقاوم در شرایط گرمائی و سرمائی
معایب نمای سیمان شسته :
–    عدم اجرای سریع ( اجرای پوشش نمای سیمان شسته کند و زمان بر است) حداکثر اجرا در یک روز کاری  ۱۰مترمربع می باشد
– تنوع رنگ خیلی زیادی نداشته ( نمای سیمان شسته نسبت به بعضی از پوشش های نمای ساختمان از تنوع رنگی کمی برخوردار است)

–    عدم آنتی استاتیک بودن (  درمقایسه با نمای سنگ و  خیلی از پوشش های نوین نما که خواص عدم جذب گرد و غبار  بوده و بعضا خواص خود تمییز شونده دارند . نمای سیمان شسته ، به دلیل وجود سیمان سفید، جاذب گرد و خاک می باشد )

–    نداشتن خواص عایق حرارتی و رطوبتی ( نمای سیمان شسته  نسبت به پوشش های  نوین نمای خارجی ساختمان دارای خواص عایق گرمائی نبوده و ازطرفی چون نمای شسته بصورت اسفنج عمل کرده رطوبت را به داخل هدایت می کند)

–    هزینه تمام شده بالا ( در کل هزینه تمام شده  از ۵۰۰۰۰ تومان به بالا می باشد و لذا درمقایسه با بعضی از پوشش های جدید نما از نظر هزینه قابلیت رقابت ندارد

–    وزن سنگین آن نسبت به پوشش های نوین نمای ساختمان و در نتیجه افزایش بار مرده ساختمان

نما سیمان شسته

طریقه اجرای نمای شسته ( طرزاجرای سیمان شسته) یا نحوه اجرای نمای شسته :
دراجرای سیمان شسته اول قالب بندی  را مشخص می کنند. اندازه قالب ها معمولا ا الی ۲ متر می تواند( بستگی به طرح نمای ساختمان )  و به شکل مربع یا مستطیل یا لوزی باشد . که طرح کلی به صورت شبکه ای درمی آید
نوع قالب می تواند شیشه و یا آلومینوم انتخاب گردد. در حالت استفاده از شیشه دومدل وجود دارد : تک شیشه و جفت شیشه
و ضخامت قالب با توجه به ضخامت پوشش نمای سیمان شسته ، انتخاب شده  ( ۱-۲سانتی متر) انتخاب می گردد. با توجه به طرح نمای ساختمان و رنگ بندی انتخابی در نمای سیمان شسته ،   متریال مورد نیاز به محل پروژه آورده می شود .
مواد و مصالح مورد استفاده  در نمای سیمان شسته معمولا  عبارتند از : سنگ  – پودر سنگ  و سیمان سفید  . نسبت اختلاط سنگ  و  پودر جوشقان  تقریبا به یک اندازه است  ولی سیمان سفید تقریبا به اندازه ۱/۶ خاک سنگ اضافه می گردد.
با توجه به طرح انتخاب شده فوم گذاری انجام میگردد. و بعد از ترکیب مواد با آب ، کم کم از ملات حاصله برداشته و روی سطح می زنند به طوری که داخل قالب به اندازه مشخص شده از قبل ( ۱-۲سانتی متر) با ملات به یک اندازه هم سطح قاب ها شده باشد.
حال به وسیله تخته ماله و شمشه سطح حاصله را صاف می کنند.
بعد از حدود ۵ الی ۲۰ دقیقه ( بستگی به شرایط هوای)  روشوئی سطح انجام می گردد . دقت شود که روشوئی  ( ساب روئی) نباید زیادباشد به طوری که دانه های سنگ سست نگردد.
مصالح مورد نیاز برای یک متر مربع سیمان شسته:
–    سنگ تقریبا ۱٫۵ کیسه
–    پودر جوشقان تقریبا ۱٫۵ کیسه
–    سیمان سفید تقریبا ۱۰ کیلو
ضخامت سیمان شسته :
ضخامت  نمای سیمان شسته معمولا بین ۱الی ۲ سانتی متر می باشد. ویلاها اکثرا یک سانتی کار می کنند البته این مسئله به نظر و خواست  مشتری مربوط می شود و ممکنه که  مشتری بخواهد که دو سانتی کار شود. دربرج ها معمولا ۱٫۵  و ۲ سانت کار می شود.
هزینه سیمان شسته :
هزینه های مربوط شامل دوبخش می شود . الف – هزینه مصالح  ب – اجرت اجرا
–    هزینه مصالح در نمای سیمان شسته : هزینه مصالح سیمان شسته شامل هزینه سنگ ، پودر جوشقان ، هزینه سیمان سفید  و هزینه حمل مصالح به پای کار و هزینه های جانبی دیگر می باشد
درمجموع با توجه به توضیحات در بخش مقدارمصرف مواد ومصالح ، با در نظر گرفتن پرتی مصالح با یک  برآورد تقریبی می توان گفت که هزینه مصالح مصرفی در هر مترمربع سیمان شسته بین ۱۰۰۰۰الی ۱۵۰۰۰ می تواند باشد.

نما سیمان شسته

–    اجرت اجراء سیمان شسته یا هزینه مربوط به اجرای نمای سیمان شسته با توجه به حجم و متراز کار ، ساده یا دستگیر بودن کار ، نوع قاب های مورد استفاده  و طرح و نقشه نمای ساختمان  می تواند متغیر باشد. درحالت کلی می توان گفت که در کارهای بزرگ ، سطوح صاف نما معمولا بازای هرمترمربع بین ۱۸۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ توان متغیر است.
بندکشی ها ( قاب گذاری) به صورت متر طول محاسبه می گردد و باتوجه به نوع قالب متغیر می باشد. مثلا در کارهای با متراژ بالا قاب آلومینیوم بازای هرمترطول ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ و تک شیشه ۴۰۰۰ الی ۷۰۰۰ و جفت شیشه ۹۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ می تواند باشد. همچنین آب ساب دور پنجره ها به ازای هرمتر طول حدود ۶۰۰۰الی ۹۰۰۰ می باشد.
طرح ها و رنگ بندی در نمای سیمان شسته :
رنگ بندی در سیمان شسته  با توجه به سنگ استفاده شده متفاوت می تواند باشد .
در ایران معمولا از۸ نوع سنگ به رنگ های  اصلی  : قرمز جگری  – قهوه ای – لیموئی – سفید – کرم – سیاه  – سبز – سفید استخوانی   مورد استفاده قرار می گیرد.
حال با توجه به طراحی نمای ساختمان می توان تک رنگ یا تلفیقی از رنگ ها استفاده کرد . معمولا در برج ها از رنگ سفید استفاده می شود. سنگ های رنگی تیره معمولا به صورت نواری برای تکمیل یک طرح در طراحی نمای ساختمان استفاده می گردد.

پیشنهادها

آمار پیشنهاد : 0  پیشنهاد این تبلیغ

شما هم پیشنهاد دهید

برای پیشنهاد دادن باید وارد سایت شوید *

قیمت

classiera loader

دیدگاه

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های موردنیاز مشخص شده اند. *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید